Senior i asertywność

W ostatnim czasie, w mediach ukazało się wiele informacji i artykułów obnażających mechanizmy i sztuczki psychologiczne, mające na celu zmanipulowanie starszych osób i namówienie ich do drogich zakupów. Zakupów, na które często ich nie stać. Zakupów, które nie są warte swojej ceny. Organizatorzy zapraszają na spotkania promocyjne starsze osoby, ponieważ są one bardziej podatne na psychomanipulację. Proponują im darmowe podarunki, przedstawienia czy udział w warsztatach. Seniorzy często nie rozumieją, że cala konwekcja spotkania jest szczegółowo zaplanowana a za "darmowy" prezent obiecany za samą obecność na spotkaniu, przyjdzie im słono zapłacić. 
Czy można się jakoś obronić przed sztabem przeszkolonych manipulatorów? Można. Oni zaliczyli kursy, jak sprzedać niemal wszystko, seniorzy natomiast mogą się wyszkolić w dziedzinie asertywności - jak odmawiać. Jak bronić swojego zadania. Jak nie dać się oszukać. 

Nie trzeba jeździć na zajęcia, wystarczy skorzystać z komputera i odbyć takie szkolenie online. W swoim tempie, w dogodnym czasie. Można z niego korzystać wielokrotnie przez 180 dni, czyli pół roku. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym kursie nie padną Państwo ofiarami przebiegłych naciągaczy a wszystkie decyzje podejmiecie zgodnie z własną wolą a nie pod wpływem manipulacji innych.