Senior i internet

         Przyjęło się, że komputery, internet, wirtualny świat to domena młodych. Ale czy na pewno?  Nowoczesna technologia przeniknęła do niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po zakończeniu pracy zawodowej, nadal w pełni wykorzystywać dobrodziejstwa techniki.
        Seniorzy, emeryci mogą z powodzeniem wykorzystywać komputer i internet do zaspokajania swoich potrzeb. Wykorzystując pocztę elektroniczną czy portale społecznościowe, mogą być w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi, nierzadko mieszkającymi w odległych zakątkach świata, mogą poznawać także nowe osoby. Internet daje im także możliwość znalezienia informacji, lekarza, zamówienia leków w internetowej aptece czy zrobienia zakupów z dostawą do domu.
        W internecie można sprawdzić nie tylko pogodę czy przeczytać wiadomości ale można także sprawdzić rozkład jazdy, kupić bilet, czy sprzedać coś za pośrednictwem portalu aukcyjnego.  Internet daje nieograniczone możliwości dla seniorów, pozwala pokonać wiele barier, o czym będziemy pisać w kolejnych artykułach.
       Magazyn Seniora, to strona przyjazna dla starszych czytelników, bez krzykliwych reklam i wpisów o niczym mających na celu jedynie podnieść oglądalność. Przyjrzymy się dokładnie różnym ofertom skierowanym do seniorów, sprawdzimy ich plusy i minusy, napiszemy na co zwracać uwagę, żeby nie dać się nabić w przysłowiową butelkę. Jesteśmy otwarci na sugestie naszych czytelników, wszelkie uwagi można przesyłać na adres: magazyn.seniora@gmail.com