Senior i nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, to jedna z najczęstszych przypadłości dotykających seniorów. Częściej dotyka kobiety, które rodziły - ich mięśnie są osłabione. Jednak mężczyźni też nie są od niej wolni. Można temu zapobiegać stosując odpowiednie ćwiczenia czy poddając się zabiegowi. 
Co zrobić, jeśli mimo to męczy nas problem z utrzymaniem moczu? Ludzie obawiają się korzystania z pieluch dla dorosłych, sądzą że to jest niewygodne, odparza. Największą barierą jest jednak ta psychologiczna - że będzie to widoczne spod ubrania. Żeby rozwiać te wątpliwości, jeden z producentów, proponuje przesłanie bezpłatnej próbki - http://www.tena.pl/ogolne/narzedzia/zamow-bezplatne-probki/
zdjęcie pochodzi ze strony tena.pl
W ofercie mają kilka rodzajów, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Są odpowiednio wyprofilowane, mają różne parametry chłonności. Są modele wyglądające jak większe podpaski lub przypominające bieliznę. Słowem - dla każdego coś wygodnego, a przede wszystkim zapewniające komfort i dyskrecję.
zdjęcie pochodzi ze strony tena.pl
Dlaczego warto pokonać barierę psychologiczną i zacząć korzystać z tego typu produktów? To nie jest przyznanie się do porażki czy starości*, ale pokazanie ciału, że mimo jego niedoskonałości, da się normalnie funkcjonować, dyskretnie i komfortowo.

*Nietrzymanie moczu jest powszechnie uważane za domenę najstarszego pokolenia ale sporo kobiet w ciąży też się na nie skarży. Płód uciska pęcherz i przyszłe mamy często tracą nad nim kontrolę.