MegaRed

Dobre tłuszcze ochronią serce
Aby być zdrowym, organizm potrzebuje określonej ilości trójglicerydów. Kiedy jednak tego tłuszczu jest we krwi za dużo, wzrasta ryzyko zawału i chorób serca. Ratunkiem są kwasy tłuszczowe Omega 3.
Ryzyko zawału
Trójglicerydy same w sobie szkodliwe nie są. Zawiera je każdy żywy organizm: to najczęściej występujący we krwi tłuszcz. Gorzej, jeśli poziom trójglicerydów jest podwyższony. A w towarzystwie niskiego cholesterolu HDL i wysokiego cholesterolu LDL wskaźnik ten jest wyjątkowo niekorzystny. Skutkuje obudowaniem tłuszczem ścian tętnic i prowadzi w efekcie do miażdżycy. A osoby chore na miażdżycę znajdują się w grupie ryzyka – grożą im choroby serca, a nawet zawał.

Co podwyższa poziom trójglicerydów
Przyczyn wysokiego stężenia „złych tłuszczów” we krwi należy szukać w stylu życia. Brak aktywności fizycznej, wynikająca z tego nadwaga, nieodpowiednia dieta zawierająca zbyt dużo węglowodanów – to jedne z niektórych powodów podwyższonego poziomu trójglicerydów.
Nie bez winy są również używki. Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu nie odbijają się pozytywnie na układzie krwionośnym.

Jak obniżyć trójglicerydy
Dietetycy często polecają terapię, która ma na celu obniżenie poziomu „szkodliwych tłuszczów”. Terapia ta polega na... zmianie stylu życia. Nieustannie należy kontrolować masę ciała, uprawiać regularnie sport, odstawić używki, a także stosować odpowiednią dietę. To znaczy: spożywać zdrowe dla układu krwionośnego produkty, a usunąć z dziennej racji te, które są szkodliwe – cukry, „złe tłuszcze”.
Jest jednak łatwiejszy sposób na zbilansowanie diety i wzbogacenie jej w elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca i tętnic. To suplementy zawierające kwasy tłuszczowe Omega 3.

Dobre tłuszcze
W 1970 roku naukowcy odkryli, że wśród zamieszkujących Grenlandię Eskimosów bardzo rzadko występują choroby serca, mimo tego, że ich dieta składa się z tłustych produktów. W czym tkwił sekret? W tym, że tłuszcze te pochodziły od ryb morskich, które są bogatym źródłem kwasów Omega 3.
Omega 3 zawarte są przede wszystkim w tłustych rybach morskich. Aby uzupełnić w organizmie braki, należy spożywać je co najmniej dwa razy w tygodniu. Jednak, nasze tradycje i przyzwyczajenia kulinarne temu nie sprzyjają. Dużo prostszym sposobem jest więc uzupełnianie codziennej diety suplementem – na przykład, małą czerwoną kapsułką MegaRed, która zawiera 100 procent oleju z kryla antarktycznego. Mały skorupiak jest wyjątkowo bogatym źródłem kwasów Omega 3. Szybko się wchłania, nie męczy przykrym zapachem lub posmakiem. I najważniejsze: chroni serce!

Więcej informacji na temat poziomu trójglicerydów znajdziesz na stronie www.wybierzmegared.pl