Lokalizator telefonu - sposób szpiegostwo czy bezpieczeństwo seniorów i dzieci?

Lokalizatory telefonów, skąd się bierze popularność takich usług? Czy rzeczywiście jest możliwość namierzenia telefonu innej osoby? Lokalizatory telefonów komórkowych, są często reklamowane jako rozwiązanie idealne do szpiegowania niewiernych partnerów, sprawdzanie pracowników, czyli do kontrolowania drugiej osoby. Korzystanie z takich usług jest przedmiotem wielu sporów na polu etyki i moralności, zwłaszcza gdy dotyczy sytuacji, w której kontrolowana osoba nie jest poinformowana o tym. Narzędzie jest jednak tylko narzędziem, dopiero sposób jego wykorzystania można oceniać w kategoriach dobra czy zła.
http://webep1.com/Zobacz/To?a=8033&mp=2157&r=Lw2Jakie korzyści może przynieść możliwość zlokalizowania telefonu? Po pierwsze ułatwienie w przypadku kradzieży lub zgubienia aparatu. Po drugie i najważniejsze w przypadku seniorów, szczególnie mających kłopoty z pamięcią, pomoże ich odnaleźć i zapewnić im bezpieczny powrót do domu. Media są pełne ogłoszeń - wyszedł z domu i zaginął, na dzień dzisiejszy w Polsce jest 22.000 osób uznanych za zaginione. Możliwość zlokalizowania ich pobytu za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, mogłaby się przyczynić do odnalezienia choć części z nich.  Aplikacja dająca taką możliwość, zwiększy bezpieczeństwo seniora a także ukoi nerwy jego najbliższych. 

Jak to działa? 
    http://webep1.com/Zobacz/To?a=8033&mp=2157&r=Lw2
  • usługa działa na wszystkich telefonach z systemem Android
  • aby skorzystać z aplikacji należy zainstalować ją na telefonie komórkowym bliskiego
  • aplikacja wysyła informacje o lokalizacji co 5 minut
  • korzystanie z tej usługi jest płatne, warto rozważyć je w sytuacji wyjazdu na urlop lub innej dłuższej nieobecności, nie pozwalającej na częsty kontakt z seniorem