Wyjątkowy dom dla seniora: podwarszawski Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte

Jaki powinien być dom opieki? Przyjdź i przekonaj się sam! Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte w weekend 7 i 8 listopada. Odwiedzający będą mogli zobaczyć komfortowo urządzone wnętrza, porozmawiać z opiekunami i rehabilitantami oraz poznać ofertę zajęć terapeutycznych i aktywizujących. 

W weekend 7-8 listopada Dom Opieki Józefina zaprasza wszystkie osoby poszukujące miejsca, w którym ich Bliski otrzyma całodobowe wsparcie pielęgniarskie i opiekuńcze. W trakcie Dni Otwartych będzie można zwiedzić dom, obejrzeć między innymi pokoje, pracownie artystyczne, sale rehabilitacyjne, kawiarnie, kino oraz Strefę Wzmożonej Opieki, Strefę Relaksu i Strefę Urody.  Personel Józefiny przedstawi również zakres prowadzonych programów opieki, rehabilitacji oraz zajęć aktywizujących.
O Domu Opieki Józefina
Najważniejszym wyróżnikiem Domu Opieki Józefina jest to, że jest po prostu domem oferującym seniorom nie tylko całodobową opiekę, ale przede wszystkim bogaty program aktywności, umożliwiający realizację bądź odkrycie własnych pasji i czynny udział w życiu codziennym.
W Domu Opieki Józefina, usytuowanym w pięknym parku, mogą zamieszkać osoby starsze, niezależnie od ich stanu zdrowia czy stopnia niesamodzielności. Funkcjonuje tu Strefa Wzmożonej Opieki, przeznaczona dla osób z zaawansowaną demencją,
w tym chorobą Alzheimera. Opiekę świadczy wykwalifikowany personel: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci oraz psycholog. Dla mieszkańców została przygotowana Strefa Relaksu, w której prowadzona jest również opieka dzienna dla seniorów, którzy wymagają terapii neuropsychologicznej np. po przebytym udarze, ze względu na chorobę Parkinsona lub osoby cierpiące na chorobę Alzheimera.
Dom Opieki Józefina prowadzi firma Care Experts, należąca do Grupy Medicover, co gwarantuje najwyższą jakość świadczonych w placówce usług. Aby zapewnić najlepszą opiekę podopiecznym cierpiącym na demencję, Józefina w 2016 roku rozpocznie również proces certyfikacji przez Swedish Care International. Jego najważniejszym elementem jest szkolenie wszystkich pracowników – od opiekunów począwszy, a na managerach kończąc – zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię.
Dni otwarte w Domu Opieki Józefina
Data:  7 listopada, w godzinach 12:00 – 18:00
8 listopada, w godzinach 14:00 – 17:00
Adres: ul. Sikorskiego 123, 05-420 Józefów
Kontakt i potwierdzenie przybycia na Dni Otwarte: dniotwarte@careexperts.pl

Więcej informacji na temat Domu Opieki Józefina można znaleźć na stronie internetowej: www.seniorzy.careexperts.pl/dom-opieki-jozefina.html