Warsztaty biograficzne dla seniorówZagraj w grę pamięciową, narysuj mapę swojego życia, poznaj ciekawych ludzi. Warsztaty biograficzne to nowe zajęcia w Klubie Seniora Angel Care we Wrocławiu. Jego program stale się rozwija, a należy do niego już 100 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 


Gra autobiograficzna składa się z planszy, na której są pola z hasłami, m.in. „podróż”, „pierwsze wspomnienie”, „morze” czy „most”. Gracz, który trafi na dane hasło, opowiada swoją związaną z nim historię.
W tej grze wszyscy wygrywają. Opowiadanie i słuchanie w tej formie porządkuje wspomnienia i uświadamia seniorom, jak dużo wiedzą, ile ciekawych i ważnych rzeczy widzieli i przeżyli. To daje im mnóstwo satysfakcji, wzmacnia ich poczucie własnej wartości i wyzwala mnóstwo pozytywnej energii. Taki jest właśnie cel tych spotkań – mówi dr Magdalena Wnuk-Olenicz, prowadząca warsztaty biograficzne w Klubie Seniora Angel Care przy ul. Dyrekcyjnej.
Temat warsztatów za każdym razem jest inny. Koncentrują się m.in. na podróżach, rodzinie, miejscach dorastania, ale też przyjaźni, emocjach czy marzeniach, a na jednym ze spotkań uczestnicy rysowali mapę swojego życia. Program jest elastyczny i na bieżąco dopasowywany do zainteresowań oraz oczekiwań seniorów.
Warsztaty pozwalają im lepiej poznać siebie i rozwinąć swoje talenty. Otwarta atmosfera sprawia też, że uczestniczy szybko nawiązują między sobą nowe znajomości. To dobry sposób na wartościowe spędzenie wolnego czasu – dodaje dr Magdalena Wnuk-Olenicz.  
Warsztaty autobiograficzne odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 10.00 do. 12.00 w Angel Care. Do Klubu Seniora należy już 100 osób. Różnego rodzaju zajęcia, spotkania i warsztaty odbywają się tam codziennie i wszystkie są bezpłatne. Seniorzy mają do wyboru m.in. ćwiczenia fizyczne, trening umysłu, warsztaty artystyczne, wieczorki taneczne, wykłady czy kluby zainteresowań.
Szczegółowe informacje oraz zapisy w recepcji Angel Care lub pod numerem telefonu 506 919 332 (od godz. 8.00 do 20.00).
www.angel-care.pl