Nowe Centrum Opieki Paliatywnej we Wrocławiu

Otwarto nowe Centrum Opieki Paliatywnej we Wrocławiu, które zapewnia miejsce dla 20 pacjentów oraz wsparcie dla najbliższych. Stanowi niezależną część funkcjonującego kompleksu Angel Care przy ul. Dyrekcyjnej. Ośrodek stara się o kontrakt z NFZ. 
W Centrum Opieki Paliatywnej Angel Care do dyspozycji pacjentów są pokoje jedno- i dwuosobowe, każdy z bezpośrednim dostępem do łazienki, jak również sala dziennego pobytu, gabinety terapii indywidualnych i dostęp do ogrodu. Nad bezpieczeństwem i komfortem pacjentów czuwają specjaliści z dziedziny medycyny paliatywnej. Ośrodek jest również w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prawidłowego świadczenia usług. Rodziny pacjentów mogą skorzystać z pokoi gościnnych, z możliwością wyżywienia.
Po 10 miesiącach od otwarcia Angel Care, odpowiadając na zgłaszane potrzeby, poszerzamy naszą ofertę medyczną, przede wszystkim z myślą o osobach potrzebujących wsparcia w najtrudniejszych chwilach. Centrum Opieki Paliatywnej zostało zaprojektowane tak, by pacjenci i ich rodziny otrzymali kompleksową opiekę w komfortowych warunkach – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care. 
Nowe Centrum Opieki Paliatywnej we Wrocławiu zapewnia miejsce dla 20 pacjentów. Przyjęcie do ośrodka odbywa się na podstawie kwalifikacji medycznej przeprowadzanej przez lekarzy specjalistów z Angel Care. Obecnie centrum jest gotowe na przyjęcie pacjentów odpłatnie.
Złożyliśmy aplikację o kontrakt w NFZ. Mamy nadzieję, że pacjenci uzyskają bezpłatny dostęp do specjalistycznych usług, na wysokim poziomie, których obecnie bardzo we Wrocławiu brakuje. Nasz ośrodek to jedyne takie miejsce w centrum miasta, w pobliżu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Dolnośląskiego Centrum Onkologii, a także blisko głównych ciągów komunikacyjnych oraz dworców PKP i autobusowego – podkreśla Michał Kowalski. 
Centrum Opieki Paliatywnej stanowi w pełni samodzielny i funkcjonalny ośrodek w ramach Angel Care. Kompleks składa się również z trzech innych niezależnych części. Dom opieki jest przeznaczony dla osób, które potrzebują stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy w codziennych czynnościach. W Centrum Chorób Demencyjnych opiekę znajdą osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera. Angel Care zapewnia również mieszkania dla aktywnych seniorów z usługami i wsparciem medycznym – to pierwsze tego typu centrum świadczące tak kompleksowy zestaw usług dla seniorów w każdym wieku.
Angel Care stale się rozwija.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom seniorów oraz ich rodzin, obserwujemy w jakim zakresie działań możemy stać się wsparciem oraz służyć radą naszych ekspertów – dodaje Michał Kowalski. 

W tym celu w  grudniu 2016 w kompleksie otwarta została Klinika Pamięci. Jej działalność koncentruje się na edukacji, diagnostyce, zapobieganiu i badaniu chorób demencyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem choroby Alzhaimera. Oferuje bezpłatne testy i konsultacje ze specjalistami.
Więcej informacji o Centrum Opieki Paliatywnej Angel Care: www.angel-care.pl
Kontakt do Centrum Opieki Paliatywnej: 71 311 11 88, biuro@angel-care.pl

Angel Care działa przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Jest pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Angel Care zainwestowała potężna grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.
Kontakt dla mediów
Anita Nowak

PR EXPERT

GSM + 48 512 198 870